Ako rozoznať impotenciu??

piepryna artykuł

Poruchy s erekciou sa týkajú každého tretieho muža v Európe. Chýbajúca erekcia a pokles libida nie sú však vždy príznakom impotencie. Zistite, ako rozoznať impotenciu a kedy je potrebné začať s jej liečením.

Impotencia sa týka mužov, ktorí zápasia s poruchami erekcie už dlhší čas. Neustála neschopnosť prežiť pohlavný styk (trvajúca 2-3 týždne) je prvým symptómom vážnejších porúch. Hoci sa impotencia spája predovšetkým so staršími osobami, prieskumy poukazujú na to, že najmladší pacienti majú necelých ... 18 rokov. Ako sa chrániť pred stratou mužnosti?

Je lepšie predchádzať ako liečiť

Skupina porúch predchádzajúcich impotencii sa nikdy neobjavuje náhle. V začiatočnej fáze je možné pozorovať neúplné erekcie, ťažkosti s dosiahnutím erekcie alebo chýbajúca ejakulácia. Takéto objavy sa nesmú podceňovať – štatistiky poukazujú na to, že 41 % neliečených porúch erekcie sa mení na impotenciu! Ak ste si všimli zhoršenú potenciu, menšie libido a pokles sexuálneho výkonu, je čas, aby ste sa postarali o svoju mužnosť.

Príčiny nepríjemných porúch

Príčiny porúch s erekciou rozdeľujú špecialisti do dvoch základných skupín:

- s fyzickou podstatou (napr. kardiovaskulárne ochorenia)
- s psychickou podstatou

Strata satisfakcie zo sexuálneho života je často spôsobovaná stresom a depresiou. V takomto prípade sa môže ukázať, že je potrebné navštíviť psychológa alebo sexuológa. Poruchy erekcie s psychologickou podstatou sa týkajú čoraz častejšie mladých ľudí – žijúcich v neustálom zhone a zápasiacich v posteli o pozíciu samca alfa. Strach pred neuspokojením partnerky, nenachádzanie sa v úlohe muža býva paralyzujúce a môže viesť k vážnym poruchám erekcie.

Príčinou problémov s potenciou môže byť aj zlá zdravotná kondícia organizmu. Vysoký tlak, kardiovaskulárne choroby alebo cukrovka sú schopné oslabiť sexuálny výkon mužov až o 80 %.

Ako obnoviť mužnosť?

Liečenie impotencie to je proces prispôsobený k príčinám výskytu porúch ako aj k individuálnym predispozíciam mužov. V niektorých prípadoch je potrebné špecializované hormonálne liečenie založené na vyrovnaní úrovne testosterónu. Ak poruchy erekcie majú psychický základ, oplatí sa navštíviť sexuológa, ktorý uskutoční individuálnu terapiu a pomôže obnoviť radosť zo sexu.

Na trhu je aj mnoho liekov na potenciu, ktoré pomáhajú obnoviť silné a dlhé erekcie. Prípravky na poruchy potencie so ženšenom a l-arginínom pomáhajú účinne zbaviť sa porúch a získať stratený sexuálny výkon.

5 spôsobov na predčasnú ejakuláciu

Príliš rýchle zakončenie milostných hier môže spoľahlivo zničiť chuť na ďalšie pohlavné styky. Ovládanie vlastného tela je ťažké, ale existujú spôsoby, vďaka ktorým je možné predĺžiť mužskú vytrvalosť v posteli. Ako na to?


1. Cvičenia

Techniky kontrolovania ejakulácie sa je možné naučiť. Príslušné cvičenia (samostatne alebo s partnerkou) môžu poskytnúť úžasné výsledky, ak nezabudnete na systematickosť. Ak cítite, že sa blížite ku koncu, prerušte pohlavný styk a počkajte kým vzrušenie opadne. Na ejakuláciu si počkajte po niekoľkých takýchto pokusoch. Už niekoľko dní cvičení Vám pomôže získať späť väčšiu kontrolu nad Vašimi reakciami.


2. Prípravky predlžujúce pohlavný styk


Na trhu je možné nájsť mnoho prípravkov určených na predlžovanie erekcie. Prostriedky na potenciu zvyšujú čas nachádzania sa krvi v kavernóznom telese, vďaka čomu trvá erekcia dlhšie a ejakulácia sa oneskoruje. Výhodou prostriedkov tohto typu je ich okamžitý účinok a bezproblémová dostupnosť, ktorá nevyžaduje žiadnu konzultáciu s lekárom.


3. Slušné myšlienky


Orgazmus sa rodí v mozgu, preto rozptyľovanie sa počas intímnej situácie veľmi pomáha pri oneskorení rozkošného finále. Muži sa radi dívajú, a preto občas stačí, ak sa pozrú niekam inam ako na partnerku a vzrušenie trochu opadne. V neposlednom rade môžete začať myslieť na niečo, čo nie je spojené so sexom. Dávajte si však pozor na to, aby to netrvalo príliš dlho!


4. Zmena polohy


Ak máte problém s predčasnou ejakuláciou, vyberajte sexuálne polohy, ktoré pomáhajú predĺžiť pohlavný styk. Na určitý čas odstúpte od polohy, v ktorých aktívnou stranou je žena. Nemáte vtedy kontrolu nad tempom pomeru. Vyberajte si klasické polohy, pri ktorých nevidíte celé telo partneri – menšie množstvo podnetov (aj zrakových) Vám umožní dlhšie viesť milostnú hru.


5. Tréning Kegelových svalov


Náležité napínanie lonových svalov má obrovský vplyv na kvalitu sexuálneho života. Pravidelný tréning tejto časti tela Vám umožní lepšie kontrolovať ejakuláciu a dokonca nadobudnúť schopnosť prežívať orgazmus bez ejakulácie. Aby ste si posilnili Kegelove svaly, snažte sa zadržiavať moč 2-3 krát počas jednej návštevy v toalete. Vedome napínanie kľúčových svalov Vám pomôže prebrať kontrolu nad penisom už po niekoľkých dňoch tréningu.

Diéta na dokonalú potenciu


Problémom s erekciou sa je možné vyhnúť aj po 40. roku života – stačí zaviesť zdravú životosprávu a dodržiavať správnu diétu. Jedálny lístok obohatený o vzácne stopové prvky a vitamíny umožní tešiť sa z úžasného sexuálneho výkonu v každom veku.


Zhoršenou potenciou je ohrozený každý muž. Chvíľkové ťažkosti môžu vyplývaž aj zo stresu alebo nevhodnej diéty. Preto si je potrebné uvedomiť, aké produkty sa pričiňujú o posilnenie potencie a zohľadniť ich v každodennom jedálničku.

Stavte na prírodné produkty


Čím menej spracovaných výrobkov sa nachádza vo Vašej diéte, tým lepšie pre Váš intímny život. Vajíčka, hydina a mliečne výrobky pomáhajú pri procese spermatogenézy a majú vplyv na počet ako aj kvalitu spermy. Ak sa chcete tešiť zo silnej a spoľahlivej erekcie, čo najčastejšie siahajte po chudé mäso, syry, kyslé mlieka a jogurty. Aby ste získali vysokú potenciu vzácna je zelená zelenina – akýkoľvek druh šalátu, brokolica, petržlenová vňať alebo koriander.


Vitamíny a minerály


Na udržanie dobrého sexuálneho výkonu majú vhodný vplyv aj mastné kyseliny omega 3 – nájdete ich predovšetkým v rybách, napr. v údenej makrele, pstruhoch alebo sleďoch. Posnažte sa, aby sa vo Vašej diéte našli aj produkty s bohatým obsahom vitamínov A, E a D. V takom prípade by ste mali siahnuť po orechy, mandle, paradajky, mrkvu, papriku, žlté syry a pečeň. Príslušná úroveň vzácnych vitamínov Vám umožní dosiahnuť silné erekcie aj po 40. roku života.


Vyhýbajte sa uhľohydrátom


Diétou je možné pomôcť nielen potencii a plodnosti, ale ju aj výrazne znížiť. Ak Vám záleží na úžasnom sexuálnom výkone, mali by ste obmedziť nasýtené mastné kyseliny ako aj tzv. transmastné kyseliny. Nachádzajú sa vo fast-foodoch, sladkostiach, sladkých tyčinkách, keksoch, tučnom mlieku, slanine alebo v masti. Nasýtené mastné kyseliny sa pričiňujú o zvýšenú úroveň cholesterolu a majú nevhodný vplyv na celý kardiovaskulárny systém organizmu. Sťažujú slobodný prietok krvi v cievach, čo má priamy vplyv na zhoršenú potenciu a oslabenie erekcie.


Afrodiziakum robí zázraky


Medzi potravinovými produktmi existujú aj také, ktoré boli už stáročia používané ako prirodzené afrodiziakum. Zvyšujú krvný tlak, posilňujú chuť na sex a zvyšujú libido. Počas plánovania večere s raňajkami sa oplatí mať na pamäti ostrú papriku – pikantné jedlá rozohrievajú, zrýchľujú obeh krvi a zaostrujú apetít (nielen na jedlo). Prirodzeným afrodiziakom sú aj morské plody, predovšetkým ustrice bohaté na zinok, ktorý zvyšuje úroveň testosterónu. V spojení s pohárom vína, uvoľňujúcim a jemne riediacim krv – je možné počítať aj s vášnivými chvíľkami bez problémov s erekciou.